Poznatky z psaní bakalářské práce

21:13 Daniela P 4 Comments


Stálo mě to snad všechny nervy! Všechny! Mít před sebou tři knížky, nevědět, co dřív číst, nevejít se s nima na stůl a vymyslet, jak to celý zmatlat dohromady. To vás prostě stojí nervy. Jo a taky čekat měsíc, než se dočkáte odpovědi vaší ctěné vedoucí. To je taky fajn.

Taky mě to stálo milion času. V knihovně mezi regálama jste jako doma a když už ty sakra těžký knížky dotáhnete domu, tak doufáte, že vám to k něčemu bude!

Je přímo k nasrání, když tu nadějně vypadající anglicky psanou publikaci přelouskáte zhruba do půlky a zatím jste nepoužili ani ň. Ani jedno malý blbý ň!

V první řadě jsem se naučila všechno parádně okecat a po takových deseti stránkách vymýšlíte takový odborný slova, že vám zůstává rozum stát. Po čase už ani nepotřebujete slovnik-synonym.cz, abyste dokola nepsali pořád jedno a to samý slovo.

Obsah rozpuštěného kyslíku koreluje s teplotou vody a na tomto faktoru zál- Ehm, cože? Právě jsem nepsala KORELUJE???

Časem se naučíte, jak se na stůl o rozměrech 1x0,5 m vejít se stohem knížek, třema otevřenýma knížkama, čajem, mobilem, notebookem a seznamem s další literaturou, kterou potřebujete nutně sehnat. A když to nejde? Prostě to hažte na zem.

Celkem vytočeníhodné je, když narazíte na knížku, kde je parádně popsán oběh krve, a tak píšete a píšete a pak vám dojde, že jste právě o rybě napsali, že má plíce. Ale ryby nemaj plíce. A tak to zase všechno smažete.

Největší kámoš je Google Scholar! Těší mě, Daniela. Budem teď velký kámoši.

Od začátku víte, že desky vaší bakalářky budou bordový. A jaký šaty si vezmete na promoce. A to vás táhne dál!!! Dokud teda nezjistíte, že na promoce si musíte vzít pouzdrový šaty. A ne dlouhý tmavě modrý, který jste si tak pracně vysnily.

4 komentáře:

 1. Mám tetu studující na vysoké škole, takže tyto problémy z alespoň malinké části znám! :D No jo všude je to stejný a (skoro) každý si tím musí projít. Držím ti palce ať všechno zvládneš! <3 A ať konečně najdeš správnou knihu! :D <3
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. ano ano poznám tie pocity veeeeľmi dobre :D tiež som nemala životný priestor na písanie, a síce som písala v slovenčine, zdroje som mala čisto anlické, takže úplne chápem to trápenie :D

  OdpovědětVymazat
 3. to poznám :D. teda moja bakalárska práca vyzerala malinko inak, nakoľko aj môj odbor je úplne iný... ale chápem to, naozaj :D.
  len ma zaráža - mali ste až tak prísny dress code na promócie?

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat
 4. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář!